Jäsenkirje 9.12.2021

10.12.2021

Hei!

Jaamme yhdistyksemme jäsenille kausipaketin perinteisen jouluruokailun sijaan taas tänäkin vuonna. Tämä muutos on hallituksessa todettu hyväksi tavaksi tavoittaa mahdollisimman moni yhdistyksemme jäsen, joten jatkossakin toimitaan näin.

Paketin myötä yhdistyksen hallitus haluaa toivottaa kaikille jäsenillemme rauhaisaa joulunaikaa.

Ilmoita minulle sähköpostiin, pekka.jarvinen@raisio.fi, jos haluat kausipaketin 14.12 mennessä ja tulet noutamaan sen yhdistyksen toimistolta Solinasta, Soliniuksenkuja 14, maanantaina 20.12 klo 12.- 20.00 välisenä aikana. Jos et pääse hakemaan pakettia, niin ilmoita sen henkilön nimi, joka sen puolestasi noutaa. Muussa tapauksessa ilmoitusta ei tarvita.

Ilmoita yhdellä rivillä muodossa: etunimi sukunimi puhelinnumero

Työsuojeluvaltuutettuvaalit ovat parhaillaan käynnissä. Muista antaa äänesi vaaleissa, kun saat sähköpostilinkin. Tulevina vuosina tapahtuu paljon muutoksia työpaikoilla ja on tärkeää, että saamme yhdistyksestä oman edustajan valituksi.
Ehdokkaina yhdistyksestä ovat Pekka Järvinen ja Kimmo Kosonen.

Muistutukseksi vielä, että yhdistyksemme nimi muuttuu vuoden alusta, 1.1.2022, jäsenkokouksen (24.11) päätöksellä ja JHL-liiton suostumuksella nimeksi, Raision JHL ry.

Hyvää Joulua ja Onnellista Uutta Vuotta 2022.

Puh.joht. Pekka Järvinen